Florbalový podzim

25. 11. 2013

Naši nejmladší už mají za sebou čtyři turnaje. Jelikož přípravka nehraje celoroční soutěž, v každém z nich jde o medaile. Ukázalo se, že kluci jsou vyspělejší než loni, a že soustředění společně s pravidelným tréninkem nese ovoce. V turnaji pořádaném Českou florbalovou unií jsme bojovali o 3. místo, ale i vinou nešťastného losu nakonec skončili 7. V dalším turnaji v Kralupech jsme už vybojovali své první bronzové medaile i pohár, když v krásném zápase se Spartou bylo na dosah finále. Patrik Vinduška byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. V mezidobí se naši nejmenší zúčastnili prvního turnaje pořádaného Na Fialce. V pohodové atmosféře si všichni dosytosti zahráli (postavili jsme 2 mužstva) a obsadili 2. a 4. místo. A nakonec poslední podzimní turnaj pořádaný 101. Sportovním klubem Praha. Byl to náš nejlepší výkon v sezóně a byl korunován nejlepším výsledkem – ziskem druhého místa. Vítězství bylo velmi, velmi blízko… tak snad příště.

Další věkovou kategorií, ve které ještě není dost kluků, aby mohli hrát regulérní soutěž, je kategorie elévů (ročníky 2003 a 2004). S nimi jsme se zúčastnili dvou turnajů. Z obou si týmy přivezly medaile. Z Kralup stříbrnou a z Prahy bronzovou. Na obou turnajích v brance pomohl výborný Patrik, který ač věkem patří k týmu přípravky, předváděl výborné výkony. Na pražském turnaji už s kluky hrála i naše druhá slečna a prokázala, že florbal je sportem, ve kterém se ani holky neztratí.

Mladší žáci stihli odehrát tři soutěžní turnaje. Po první remíze a dvou smolných prohrách se kluci herně zlepšili, a tak chybí ta poslední trošička štěstí k postupu do vyšších turnajových košů. Na posledním turnaji jsme po dvou vítězstvích prohráli o gól až v posledním poločase s týmem Sparty, a skončili tak opět na druhém místě. Držme si palce na další turnaj.

Starší žáci začali hrát soutěž jako první začátkem září a mají za sebou už čtyři turnaje s celkovou bilancí 3 vítězství, 2 remízy a 7 porážek.

Tým mužů odehrál na dvou turnajích tři zápasy a se dvěma výhrami a jednou porážkou (s průběžným prvním týmem) se v tabulce drží na čtvrtém místě.

Na závěr přejeme krásný florbalový rok 2014 všem členům klubu, jejich rodinám, všem účastníkům pondělních večerních zápasů dospělých a vám všem. Další informace na webových stránkách klubu: www.fbcricany.cz